Celotáborová hra - SUPERTLO

V celotáborové hře pro velké týmy tento rok čekal táborníky nábor do superhrdinské organizace SUPERTLO, která si prověřila nejen schopnost uchazečů v boji, ale také oddanost a odhodlanost jejich pomocných týmů. Pro vstup do týmu SUPERTLO se přihlásily 4 týmy: Bagetman, Raither (Duhový panter), Demie a Kapitán Balvan. Týmy se každý den účastnily her, za které si mohly svému hrdinovi následně nakoupit vybavení tak, aby jeho zdraví, obrana a útok byly co nejlepší. Mimo jiné týmy také výkonné radě SUPERTLO představily svého hrdinu a předali jeho nákres (můžete si všechny nákresy prohlédnout níže). Na závěr bylo třeba výkonné radě SUPERTLO představit hrdinské činy svého superhrdiny a jeho týmu; bohužel hrdinové jsou zaneprázdněné osoby, tak si týmy musely svého hrdinu vyrobit.

Jelikož kvality všech týmů byly srovnatelné, nakonec v konečném pořadí rozhodoval počet vyhraných bojů s padouchy a zachování největšího počtu bodů ve zdraví, obraně a útoku. Finální pořadí bylo tedy na prvním místě Kapitán Balvan (žlutý šátek), následován týmem Raither (modrý šátek) na 2. místě, týmem Demie (limetkový šátek) na 3. místě a následně týmem Bagetman (oranžový šátek).

       


Celotáborová hra - Hexasonne

V malých týmech jsme hráli hru, kterou jsme nazvali Hexasonne. Od tradiční deskovky Carcassonne se ale docela výrazně lišila. Hrálo se na předpřipraveném šestiúhelníkovém hracím plánu a samotná políčka si týmy skládaly samy z trojúhelníkových dílků.

V každý herní den jsme malým týmům rozdělili body podle toho, jak se jim dařilo v různých aktivitách. Následně na lísteček napsali, jaké dílky si přejí dostat a kolik jim chtějí přidělit bodů. Dílky byly devíti typů a byly na nich louky, cesty, lesy a města. Po odevzdání jsme lístečky vyhodnotili a rozdali dětem dílky (pokud některému dali málo bodů, dostali místo něj nějaký jiný). Ty pak lepili na papír do tvaru šestiúhelníku, který pak vystřihli a mohli jej nalepit na hrací plán.

Bodovaly se pouze uzavřené oblasti, tedy louky, cesty, lesy a města, přičemž u všech rozhodoval počet dílků, které oblast tvořily a jestli byla uzavřena jedním nebo více týmy.


Herní plán po posledním kole:
 


Pořadí Tým Počet bodů
1. Boží oko 474
2. Hexisté 437
3. Útočná bageta 421
4. TAK 412
5. Fluffy ovečky 406
6. Ovečáci 398
7. Bouchací kuličky 310
8. Kuchyňgrad 291